Hledat
|

Bělobrádek je náš Královec. Zdechovský vyjmenoval kandidáty na ministra místo Hladíka

Rozhovory a články   |  19.10. 2022

„Pavel Bělobrádek je naše tajná záloha, takový náš Královec,“ zavtipkoval europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) při spekulacích o možných kandidátech na post ministra životního prostředí. Dalšími alternativami by podle něj mohli být členové předsednictva lidovců. Petr Hladík (KDU-ČSL), v jehož kanceláři na brněnském magistrátu zasahovala policie, však podle Zdechovského stále může usednout do čela resortu.

Přesun Mariana Jurečky z ministerstva práce a sociálních věcí na ministerstvo životního prostředí a jeho nahrazení jedním z místopředsedů KDU-ČSL je podle Zdechovského možné řešení problematické situace okolo Petra Hladíka. Další alternativou je podle něj dosazení některého z místopředsedů přímo na post ministra životního prostředí. Europoslanec jako další kandidáty zmínil Jana Bartoška, Marka Výborného, Šárku Jelínkovou, Toma Philippa či Lukáše Curyla. Nevyloučil ani možnost postavení Pavla Bělobrádka do čela resortu.

Zdechovský zároveň připomněl, že Petr Hladík s policií otevřeně komunikuje a spolupracuje na objasnění celého případu. Pokud nebude obviněn, podle europoslance nejsou žádné překážky k tomu, aby se Hladík stal ministrem. Tohoto názoru je i Radim Fiala (SPD): „Pokud vše vysvětlí a lidovci budou přesvědčeni, že se nic vážného nestalo, do úřadu by mohl jít.“ Událost je podle něj stále čerstvá a nelze zatím vyvozovat závěry.

Policisté v úterý prohledávali v souvislosti vyšetřováním privatizace městských domů v Brně kancelář lidoveckého politika Petra Hladíka, který se má stát ministrem životního prostředí. Hladík mezi obviněnými v kauze není. Podle vicepremiéra a šéfa lidovců Mariana Jurečky není důvodem k odchodu z politiky, pokud někdo podává vysvětlení policii a není předpoklad, že bude obviněn.

Více si poslechněte ve videu v úvodu článku.

Zdroj: CNN Prima News

https://cnn.iprima.cz/belobradek-je-nas-kralovec-zdechovsky-vyjmenoval-kandidaty-na-ministra-misto-hladika-190734