Hledat
|

David: Jak se liší Babiš od Pavla? S StB spolupracovat musel. Pitomost, zuřil Zdechovský

Rozhovory a články   |  16.01. 2023

Rozdíl mezi kandidáty je ten, že Andrej Babiš s tajnými službami spolupracovat musel. Tak se zastal šéfa ANO směrem ke druhému kolu prezidentských voleb europoslanec za SPD Ivan David v nedělní Partii Terezie Tománkové televize CNN Prima NEWS. S ním ale nesouhlasil europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL). Podle něj s StB nikdo spolupracovat nemusel. „To mě uráží, je to pitomost,“ poznamenal k Davidovým slovům.

„Rozdíl mezi kandidáty je ten, že Andrej Babiš s tajnými službami spolupracovat musel, patřilo to k zahraničnímu obchodu. Byl obchodník a tajné služby se zajímaly o to, co se děje v zahraničím obchodu. Když byl v zahraničí, musel o tom referovat. Vybral si to povolání s tím, že bude mít tuto povinnost,“ zastal se v Partii Babiše europoslanec SPD Ivan David.

„Naopak Petr Pavel se sám ochotně rozhodl pro to, že bude rozvědčíkem. To je ten rozdíl,“ útočil na generála, který vyhrál první kolo prezidentských voleb s 35,40 procenty hlasů. Šéf ANO skončil na druhém místě s 34,99 procenty voličů. Rozdíl byl necelých 23 tisíc hlasů.

Davidova slova ale rozčílila jeho kolegu z Evropského parlamentu Tomáše Zdechovského. „Nikdo nemusel spolupracovat s StB. To mě uráží a taky všechny oběti komunistického teroru,“ kroutil hlavou. „Za lidovce s tím nesouhlasíme a je to pitomost. Andrej Babiš nemusel být agent,“ prohlásil důrazně v Partii na CNN Prima NEWS.

Zdroj: CNN Prima News

https://cnn.iprima.cz/david-jak-se-lisi-babis-od-pavla-on-s-stb-spolupracovat-musel-pitomost-zuril-zdechovsky-198096