Hledat
|

David: O dětech unesených z Ukrajiny nezávislé info nemám. Jste mimo, zuřil Zdechovský

Rozhovory a články   |  20.04. 2023

Bouřlivé reakce vyvolal ve speciálním vysílání CNN Prima NEWS ze Štrasburku europoslanec Ivan David (SPD). Ten prohlásil, že o únosech ukrajinských dětí ruskými agresory „nemá informace z nezávislých zdrojů“. Jiný zákonodárce z Evropského parlamentu, Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL), ho následně zkritizoval, že je „úplně mimo“. Do debaty se následně zapojili i místopředsedkyně Evropského parlamentu Dita Charanzová (ANO) a europoslanec Alexandr Vondra (ODS).

„Lituji, nemám informace z nezávislých zdrojů,“ odpověděl David na dotaz moderátorky Terezie Tománkové, zda má jeho podporu iniciativa europarlamentu sbírat důkazy o únosech malých Ukrajinců ruskými vojáky na dobytém území. Po další otázce, zda tedy těmto informacím nevěří, zákonodárce z SPD odvětil: „Já tomu budu věřit, pokud budu mít informace z nezávislých zdrojů."

Následně upřesnil, že tím má na mysli „nezávislé novináře, kterým lze věřit, protože jsou schopni kritizovat obě strany“. „Jestliže se přiklánějí výhradně na jednu stranu a je to trvalým systematickým postojem toho média, tak pak jsou ty informace samozřejmě problematické,“ řekl ve vysílání CNN Prima NEWS David.

Zdroj: CNN Prima News

https://cnn.iprima.cz/david-o-unesenych-detech-z-ukrajiny-nemam-nezavisle-info-jste-mimo-zuril-zdechovsky-287489