Hledat
|

Europoslanec Zdechovský navrhuje vytvoření evropské trollí farmy k rozvratu totalitarismu v Rusku

Tiskové zprávy   |  01.04. 2024

Brusel – Europoslanec Tomáš Zdechovský vyzval evropské lídry, aby začali jednat o vytvoření evropské trollí farmy, jejímž hlavním úkolem by bylo svržení diktátora Putina a jeho totalitního režimu. Podle něj je nezbytné, aby Evropa reagovala na zjevné snahy ruského režimu o rozvracení demokracie ve státech Evropské unie.

"Je nezbytné oplácet Rusku stejnou mincí. Oko za oko, zub za zub. Pro dosažení změn v Rusku musíme používat stejné nástroje, které používá Putinův režim k rozšíření svého vlivu a rozvracení společností v zemích EU," uvedl Zdechovský s tím, že Rusko vydává obrovské finanční zdroje na své vlivové operace v EU.

Trollí farma by měla být zaměřena na šíření alternativních informací a názorů, které by podkopávaly propagandu ruského režimu a podporovaly demokratické a svobodné hodnoty. Zdechovský zdůraznil, že tato iniciativa by měla být součástí širšího evropského úsilí o podporu občanské společnosti v Rusku a podporu demokratických sil.

Podle něj by měla Komise poskytnout na projekt finance ve výši 100 milionů euro. "Peníze pokryjí provoz a služby předních expertů, které nastaví roboty napojené na umělou inteligenci, které už odvedou svou práci," dodal lidovecký europoslanec.

Proruská dezinformační scéna křičí

K jeho iniciativě se podle jeho slov přidala už dobrá půlka Evropského parlamentu. "Je to obrovský úspěch, nepamatuji si, že by se k návrhu jednoho poslance připojilo během tří dnů tak velké množství kolegů napříč zeměmi i frakcemi,“ řekl.

Návrh na vytvoření evropské trollí farmy vyvolal ale také kontroverzní reakce, ke kterým se hlásí především krajní levice a pravice v Evropě. Podle extremistů jde o zbytečné vyhazování peněz evropských daňových poplatníků. Místo jednání o mírů prý Zdechovský přilévá olej do ohně, píšou ve společném prohlášení zástupci, mezi které spadají čeští komunisté nebo politici z SPD.

„Je jasné, že se ozývají potrefené husy, které v Evropě prosazují politiku Ruska, a nejraději by tady zavedly podobnou diktaturu jednoho člověka, to nesmíme připustit,“ doplnil klidně na závěr Zdechovský.