Hledat
|

Poprvé od revoluce přijdou někteří lidé o právo volit. Finta schovaná za karanténu

Aktuality   |  21.07. 2020

https://www.forum24.cz/poprve-od-revoluce-prijdou-nekteri-lide-o-pravo-volit-finta-schovana-za-karantenu/

Tak začíná totalita, komentoval europoslanec Tomáš Zdechovský nápad vlády, že by někteří lidé při podzimních volbách do krajských zastupitelstev a do části Senátu přišli o své ústavní nezpochybnitelné právo volit. To právo už v dnešní době, zdá se, není nezpochybnitelné. Zákaz volit mají dostat lidé, kteří se budou nacházet v karanténě kvůli koronaviru.

Jde o tvrdý a krajně nebezpečný útok na demokracii. „Když krajská hygienická stanice nařídí karanténu, tak je to podle volebního zákona překážka výkonu volebního práva. V takovém případě člověk nevolí a ani za ním nejede přenosná urna,“ cituje Babišův server idnes.cz náměstka ministra vnitra Petra Mlsnu. Nápad s omezením volebního práva vláda pouští do světa pomalinku a opatrně. I když by v normální situaci byla na místě velká tisková konference a řešení tématu s prezidentem a opozicí.

Nic takového se ale neděje. Namísto toho je připravován plán, jak zakázat konkrétním skupinám obyvatel, aby šly volit. Na volební výsledek tak bude mít vliv, kdo a kde se v září vyskytoval, kdo a kde v jaké skupině obyvatel rozšířil koronavirus a podobně. Nepůjde o férové a svobodné volby. Část obyvatel přijde o svoji základní svobodu, jít volit. Babišistán 2020.

Úkolem vlády a úředníků na ministerstvech není zakazovat lidem, aby mohli vyjádřit svůj názor. Úkolem vlády je zařídit, aby všichni lidé s volebním právem mohli vyjádřit svůj názor. Babiš a spol. prostě mají na práci zajistit, aby lidé mohli volit.