Hledat
|

Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL): Lidovci jsou sociálním svědomím této vlády, při navyšování daní musíme myslet na rodiny a sociálně slabší

Rozhovory a články   |  24.04. 2023

Kde hodlá koalice vzít nové příjmy a jak ušetřit peníze státu? Na tyto otázky odpovídá europoslanec Tomáš Zdechovský v pořadu CNN Prima NEWS. Koalice SPOLU nyní jedná o úsporách, k projednávaným možnostem patří změny v DPH či progresivní zdanění příjmu. Podle europoslance Tomáše Zdechovského je však potřeba myslet na rodiny a sociálně slabší, pro které zvýšení daní může představovat zhoršení ekonomické situace.

„Tato vláda dělá kroky, které tady třicet let nikdo neudělal, a musíme se bavit o tom, jaké budou mít změny jednotlivých opatření dopad třeba na rodiny nebo sociálně slabší. Pokud tedy někdo řekne, že zvýšíme nějakou daň, tak se budu ptát, jaký to bude mít dopad na rodiny, jelikož již v této době je řada rodin v tíživé ekonomické situaci a já je nechci zadlužovat,“ míní europoslanec Tomáš Zdechovský.

„Státní dluh a strukturální deficit se samozřejmě snažíme snižovat i v rámci úspor. Výdaje státu redukujeme například snížením počtu úředníků o osm set. Podporujeme digitalizaci ministerstev, například na Ministerstvu práce a sociálních věcí můžeme vidět, jak se Marianu Jurečkovi daří postupnými kroky snižovat administrativní zátěž. O spoustu dávek si v dnešní době můžete zažádat přes internet,“ doplňuje Tomáš Zdechovský.

Zdroj: CNN Prima News