Hledat
|

Turecko propustilo vězněné Čechy: Klíčovou roli sehrály tajné služby, říká Zdechovský

Aktuality   |  24.07. 2020

http://zdechovsky.eu/novinky/europoslanec-navstivil-odsouzene-cechy-v-tureckem-vezeni

Markéta Všelichová a Mirek Farkas jsou v České republice! Tímto alespoň pro mě končí tento příběh, který začal v září 2018. Bylo to několik velmi intenzivních měsíců a cest do Turecka, které nebyly vždy nejjednodušší, ale důležitý je výsledek.

Přeji oběma i jejich blízkým, aby se teď mohli v klidu radovat z návratu a přítomnosti. Jsem moc rád, že se to nakonec povedlo.

Chtěl bych poděkovat všem, se kterými jsem mohl na případu spolupracovat. Oceňuji především profesionalitu BIS, která odvedla skvělou práci.

Následně děkuji ministru zahraničí Tomáši Petříčkovi za důvěru a skvělou spolupráci, náměstku MZV panu Smolkovi, lidem z ministerstva spravedlnosti, premiéru ČR Andreji Babišovi a Úřadu vlády ČR, našemu velvyslanci v Ankaře Pavlu Kafkovi a celému týmu MZV, který mě během cest provázel. V neposlední řadě i oběma tureckým velvyslancům, kteří přispěli k hledání vzájemného porozumnění.

A nám všem přeji, ať se spíše potkáváme na svatbách a oslavách, nikoliv ve věznicích a u soudů.
Krásné léto!

Tomáš Zdechovský

Více informací:
https://zdechovsky.eu/aktuality/europoslanec-navstivil-odsouzene-cechy-v-tureckem-vezeni
https://www.zdechovsky.eu/aktuality/europoslanec-zdechovsky-opetovne-navstivil-v-tureckem-vezeni-cecha-miroslava-farkase
https://www.zdechovsky.eu/aktuality/miroslav-farkas-byl-prevezen-do-mirnejsiho-typu-vezeni