Hledat
|

Zdechovský si objednal vraždu bojovníka, tvrdí dezinformátoři. Prasárna, odmítl europoslanec

Aktuality   |  17.03. 2023

Případ českého bojovníka Matouše Bulíře se po vyhrocené hádce s krajany rozostřil. Dezinformační scéna obvinila europoslance Tomáše Zdechovského (KDU-ČSL) z toho, že si „objednal Bulířovu vraždu“ skrze Čechy na Ukrajině a „raduje se z násilí“. Lidovecký politik nařčení rázně odmítl a označil jej za „prasárnu“. Rozhodl se rovněž obrátit na policii, uvedl redakci CNN Prima NEWS. Český bojovník, kterého soud kdysi potrestal podmínkou za protiromské cedule, měl po ostré hádce zamířit zpět do vlasti.

Bulíř ve svých videích opakovaně odrazuje své sledující od finanční nebo materiální podpory Ukrajiny, kde se zrovna nacházel. Argumentoval především tím, že „na frontě nikde neviděl západní techniku“ ani peníze, které mají proudit na obranu nebo obnovu země.

Třebaže sám tvrdí, že stojí na ukrajinské straně, jeho příspěvky nabraly na popularitě především mezi proruskými a dezinformačními kanály. V jednom z videí vyzval i Zdechovského, aby navštívil Ukrajinu, pokud mu nevěří.

Zdroj: CNN Prima News

Celý článek: https://cnn.iprima.cz/zdechovsky-si-objednal-vrazdu-bojovnika-tvrdi-dezinformatori-prasarna-odmitl-europoslanec-207579